Co se stalo po 17.listopadu 1989

17. listopadu 2011 v 12:13 | rcbabca seniorka |  Ze života
Nejsem historik, ani nějaký kritik či politik,jsem důchodkyně, která by ráda vyjádřila svoje myšlenky a názory.

V listopadu 1989 jsem žila v Praze a de fakto, jsem byla účastníkem dění v Praze.Je úžasné si vzpomenout na nadšení, které bylo mezi lidmi, jak chodili na demonstrace, kolik se jich zúčastnilo na Letné a na ostatních akcích. Na diskuse při čekání na zastávkách, na diskuse při náhodných setkáních, nebo na diskuse na pracovištích.
Jak jsme z nadšením četli články třeba takové jako je tento.....
Ale každý soudný člověk si musí říc jak to vlastně dopadlo,

Republiku máme rozkradenou, Mariánské lázně jsou pod vládou ruských zbohatlíků, a tak bych mohla pokračovat dále. Co se týká zemědělství a nebo továren, co se týká krásných rekreačních středisek, které si stavěli pracovníci-zaměstnanci bez náhrady mzdy o dovolených, nebo o sobotách a nedělích.

Ano také přinesla tata změna něco dobrého, můžeme cestovat kam chceme, ale kde na to má třeba důchodce brát a nekrást. Naši politici se snaží vládnout jenom pro sebe, aby měli větší a větší platy. Jak přišli k milionům nebo dokonce k miliardovým majetkům nedokážou většinou zdůvodnit a nekoukají, že obyčejný člověk žije z ruky do huby. Od výplaty k výplatě.

Před listopadem 1989 sme se jako rodiče nemuseli bát poslat svoje děti do školy samotné. Dnes se rodiče střídají, aby odvezli svoje děti do školy a zase vyzvedli.

A co se týká našich romských spoluobčanů:Přečtěte si můj další článeček ve stejném blogu:Co je diskriminace, je to skutečný příběh, kterého jsem byla svědkem.

Určitě budou tací, kteří se mnou nebudou souhlasit, ale já jsem to musela napsat i když nejsem spisovatel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama