Posedlost

10. září 2011 v 10:31 | převzato s cesty poznání |  Ze života

SMRT SLAVNÝCH A NAŠE POSEDLOST VYJÁDŘIT SMUTEK

Smrt, nedílná součást našich životů. V podstatě hned jak se narodíme, tak celý život jen umíráme. Většina z nás se již se smrtí setkala, umřela babička, umřel děda, u některých i otec, matka. Smrt je to nejsmutnější co se může stát našim blízkým a také to co nás nejvíce zasáhne.
Tento článek není v žádném případě výsměchem, či jakousi arogancí. Je to pouze zamyšlení nad tím jak smrt vnímám já.
Dnes se stala hrozná věc. Chvilku po 15.té hodině zaplavila internet zpráva o pádu letadla. V letadle zahynulo dle zpráv 34 lidí z toho 3 čeští hokejisté Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Je to velká ztráta české hokejové reprezentace. Samozřejmě, že to není v žádném případě událost při které by se mělo mlčet, ALE..
České sociální sítě tato zpráva zaplavila dle mých osobních statistik zhruba z 80%. Začalo to sdílením zprávy od iDnes a pokračovalo dále statusy, tweety a různými zprávami o této události. Občas mne až zarazilo jak lidé dokáží být soucitní ač hokej nesledují a o hokejistech nikdy neslyšeli. Jistě si vzpomínáte v nedávných dnech na zprávu o zavražděných dětech. Popravdě se to internetem jen mihlo a dále se to neřešilo. Vzpomenete si taky na to jak Vám zemřela babička či jiný známý? Ano. Ale to lidé neřeší jelikož vaše babička ani ty nebohé děti nebyly nijak slavní. Nikdo pro ně nezakládal skupiny na Facebooku, nikdo jim neskládal medailonky na youtube.. A přitom smrt je pro všechny úplně stejná.
Dnes jsem našla na facebooku status jedné "holčiny", známé. Cituji "Proboha svět je tak nespravedlivý když museli zemřít 3 tak vzácní lidé české hokejové reprezentace"

Tato slečna z mých předchozích zkušeností vyloženě nesnáší hokej, nesleduje ho a dala bych ruku do ohně za to, že o těchto třech hokejistech nikdy neslyšela. Co si tedy myslet o tomto statusu? Využívá tragédie pro to aby byla in? Aby se dostala do podvědomí a zapůsobila na své okolí jako přítomná mysl? Spíše mi přijde, že na smrti 3 českých hokejistů - Ano nikdo už nemluví o těch 31 dalších lidech, kteří tam přišli o své životy - si každý jen snaží namastit své vlastní ego, dostat se do podvědomí co nejlepším statusem/tweetem o této nešťastné tragédii. Snaží se být retweetovaný/sharovaný a pak se jen usmívá když se mu to povede. Jen málokterému z nás opravdu dojde né co se stalo, ale to, že na světě denně umírá tisíce lidí pro které je třeba truchlit. Ale na tolik truchlení je lidské srdce moc malé. Je mi líto všech, kteří zemřeli nešťastnou náhodou či byli zavražděni do dnešního dne a těch co zemřou dny další také. Nezáleží na tom jak jsou mediálně známí, jsou to lidé! Tak si to prosím uvědomte.

SMRT SLAVNÝCH A NAŠE POSEDLOST

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama