Máma a počítač

18. září 2011 v 10:14 | rcbabca seniorka |  Ze života

Vstali jsme s benjamínkem v půl deváté. Manžel už byl po své ranní siestě se čtyřmi cigaretami na zahradě a sedí u iPadu. Kuba sedí u svých příběhů s Mariem na youtube. Než jsem se vyčůrala, tak Matýsek zasedl k mému notebooku. Pustil si ho.

Pak si otevřel google a vyhledal youtube. Jenom se rozhodl, že nechce youtube a nějakou pohádku, ale že chce na ententyky hry pro nejmenší. Upozorňuji, že mému benjamínkovi jsou dva a půl roku. Šla jsem zapnout pračku s modrým prádlem.

Udělala si kafe. Přemýšlela o radách psychologů, jak často mohou být děti a dospělí na PC. Zvláště když děti vidí, že tam je tatínek pořád a máma v každé volné chvíli, kdy jsou hodné. Situace se mezitím nezměnila.
Tak říkám: "To budete sedět od rana na počítačích?"
A manžel na to: "No jo, ty nemáš, tak to ti budeme muset koupit.
Asi se budu těšit z toho, že jsou kluci tak šikovní. Kuba uměl s myší od tří a Matýsek už týden od svých dvou a půl let. A u počítačů jsou hodní. Píšu, protože Matýsek šel snídat. Ale už vykřikuje, co si zahraje za hru, až dojí. Nedávno lítal po bytě s foťákem a pak se snažil vyfotit mě u notebooku a řekl: "Fotím mámu. Máma pracuje".

Bohužel se začínají všichni kolem mě stahovat. Nojo, máma sedí u počítače, tak všichni přijdou. Když máma dělá prádlo, snídani a poklízí, tak na počítačích tiše pracují a téměř neodpovídají...

Napsala jsem kamarádce, že bych ráda dnes na kafe. Potřebuji ženské sdílení.

Podle vyprávění kamarádkky Zdeny když byla na návštěvě u syna a vnoučat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama