moje maturita

19. května 2011 v 20:06 | rcbabca |  vlastní tvorba
Maturovala jsem v roce 1964.
Večerní školu, která se tenkráte jmenovala Večerní škola pro pracující a byla na úrovni Jedenáctileté střední školy,později SVVŠ a já nevím jak se toto studium jmenoval ještě.
Protože o tom, kdo bude studovat střední školu s maturitou a kdo né, v době kdy jsem končilo povinnou školní docházku, rozhodovali jiní a né výsledky ve škole a nebo rodiče, tak jsem šla v roce 1959 na nepovinnou devátou třídu a v roce 1962 jsem absolvova dvouletou ekonomickou školu.
Po absolvování ekonomické školy jsem v červenci 1962 nastoupila do písárny na ZVVZ. V prosinci 1962 za mnou přišla vedoucí účtárny, jestli bych si nechtěla udělat maturitu. Ona již tři a půl roku chodila do večerní školy pro pracující, protože aby mohla vykonávat funkci vedoucí musela mít maturitu. Začínalo jich studovat 33 a po třech a půl letech jich k 1.prosinci je ve třídě jenom 14. Ředitelství školy jim dalo měsíc na to aby si sehnali alespoň 4 lidi, kteří by udělali rozdílové zkoušky a oni nohli dostudovat. Dlouho jsem se nerozmýšlela a ještě s jednou spolupracovnící s písárny jsme souhlasily.Protože v této třídě studoval i vedoucí osobního oddělení tak nebyl problém s uvolňováním. Rozdílové zkoušky nebyly pro nás problém a tak od února jsem třikrát týdně po práci začala opět chodit do školy. Nakonec bylo ve třídě 20 žáků.Byl mezi námi tejemník obecního úřadu, vedoucí oddělení z okresu, vedoucí pracovníci oddělení v závodě,dva policajti , vedoucí prodejny s textilem, no prostě samí kádrově prověření a hlavně starší spolužáci-aby se udrželi ve fukcích tak si museli dodělat maturitu. Studium mi nedělalo problém. Dokonce jsme s kamarádkou vypracovávali i některé úkoly za starší kolegy.
Dva týdny před ústní maturitní zkouškou jsem si při pádu z bradel pri cvičení v Sokole vykloubila levé rameno. Protože mi to v nemocnici dali do škrobáku a hlavně na takouvou konstrukci, že jsem měla ruku v rameni do pravého úhlu. Nic jsem na sebe neoblékla a tak jsem k ústní maturitní zkoušce šla v teplákách a ve staré tričku po tatínkovi. Maturitu jsem zvládla na jednu dvojku z matematiky a tři jedničky. Maturovala jsem z českého jaazyka, z ruského jazyka, matematiky a biologie.Dlouho se po hospodách ve městě,ale i v závadě dávalo k lepšímu že všichni byli ve svátečním,, jenom já v teplákách a v tričku. Ale hlavně že jsem zvláddla maturitu.
Takhle jsem v roce 1964 maturovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 19. května 2011 v 22:16 | Reagovat

Myslím si, že se není za co stydět, když jste maturovala v teplákách a v tričku. Jak jste sama napsala - důležité je, že jste odmaturovala=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama