Krásné odpoledne

9. dubna 2011 v 20:31 | Radoslava Červíková |  vlastní tvorba
Dnešní den začal úplně normálně. Připravit snídani, dojít obstarat dobytek, králíky a slepice, uvařit oběd. Prostě normální sobotní dopoledne.
Před čtrnácti dny jsme všichni důchodci v naší obci dostali osobní pozvánku od starostky obce na dnešní odpoledne. Ve 14 hodin se mělo začínat každoroční setkání důchodců obce. Ani jsem si moc podrobně nepřečetla program. Byla jsem rozhodnutá, že nikam nepůjdu.
V jednu hodinu volala známá: Už se připravuješ? Já se pro Tebe v půl druhé stavím. Má to při cestě do kulturáku a tak vždycky chodíme spolu. Mě se nikam opradu nechtělo, ale Jitka říká vždyť budou hrát Pražští heligonkáři a ty máme rády né. Tak jsem honem skočila pod sprchu a rychle se oblékla abych to všechno stihla a povedlo se. V půl druhé když Jitka zvonila u branky, tak jsem zamykala byt a vyrazily jsme. Od našeho domku je to ke kulturáku asi 10 minut chůze dvou babiček. Mlaďoši to zvládnou mnohem rychleji, ale ty zajímá jiný druh muziky.
Před kulturákem stálo již hodně osobních aut a to na setkání důchodců nebývá zvykem. Sál byl již hodně obsazen. My jsme ale měly štěstí, protože Jitky syn je v obecní radě a tak nám držel dvě mista u předního stolu. Bylo tam hodně lidí i někteří, které jsme neznaly a na tyto akce moc nechodí.
Ve dvě hodiny paní starostka zahájila setkání krátkým projevem, potom nastoupily děti z Písku, které předvedly pásmo tanců a potom začali hrát Pražští heligonkáři.
Když nastupovali na podium tak jsem poznala známé tváře. Když jsem bydlela v Praze tak jsme s manželem chodili na jejich vystoupení, ale jaké bylo moje překapení když přišla zpěvačka a zpěvák a konferencier pan Škvára-stím jsme se znali s manželem osobně. Zpěvačka na mne stále upřeně hleděla a já na ni. Nemohla jsem si uvědomit odkud bychom se měly znát.
Když měli muzikanti přestávku, tak k našemu stolu přišel nejmladší z muzikantů a naklonil se ke mně a že mne paní zpěvačka prosí abych o další přestávce přišla k jejich stolu. Docela mě to překvapilo.
Při další přestávce jsem šla ke stolu muzikantů a pozdravila se s panem Škvárou a další překvapení mne čekalo, když se mi paní zpěvačka představila a já jí. Zjistily jsme že se známe, bydlely jsme v Praze ve sejném baráku ale každá rodina v jiném poschodí.Byl to 12ti poschoďový panelák Já jsem o ní nevěděla, že je profesionální zpěvačka a ona zase něvěděla kam jsme se před 15 lety přestěhovali.
Bylo to velmi hezké odpoledne a nelituji toho, že jsem šla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama