Milevské maškary

20. března 2011 v 16:45 | Radoslava Červíková |  vlastní tvorba
Každým rokem o masopustním úterý,již od roku 1862 ožívá krásné jihočeské městečko Milevsko nebývalým ruchem. Přijíždějí návštěvníci z daleka i z blízkého okolí aby se podívali na pestrý maškarní průvod, který vyvrcholí na náměstí předvedením scének. V posledních deseti letech se tento průvod koná vždy v sobotu pře masopustním úterým.
Milevské maškarní průvody mají dloouhou historii a každý rok již od roku 1862 měly určitý ráz. Abych zde vypisovala celou historii a rázy jednotlivých roků, tak o tom se zájemci mohou dozvědět více v Milevském muzeu a nebo na netových stránkám. Velmi podrobně popisuje historii nejem maškar, ale i celého milevského kraje Josef Kytka v knize, která byly
vydána k 800 výročí založení města Milevska.V letošním roce měly milevské maškary ráz Milevské maškary míří do české knihy rekordů.
A skutečně se podařilo. v sobotu 5 března ve 13 hodin začalo na náměstí v Milevsku masopustní veselí. Bylo krásné slunečné odpoledne a tak se začali sjíždět diváci z blízkého o dalekého okolí. Byli zde i z Brna, protože jsem s nimi seěla na lavičce ldyž jsme čekali na průvod. Komisaři Pelhřimovské agentury napočítali 626 osob v maškarním průvodu. Milevské náměstí bylo zaplněné diváky a i ulice kudy procházel průvod byly plné.
Zdá se že maškarní průvody v Milevsku zase ožily.
Kdo by se chtěl dozvědět o historii maškar v Milevsku tak se může podívat na www.milevskemaskary.cz
Fotografie v mé galerii jsou uveřejněné se souhlasem jejich autora


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kleopatra Kleopatra | Web | 21. března 2011 v 21:46 | Reagovat

Ač nemá tento blog dlouhou historii, moc se mi líbí. Nevím jak jinak popsat příjemnou atmosféru, která na mě dýchla a ještě navíc příjemný pocit, který jsem nabyla přečtením všech článků zde. Milevsko je mi známé místo, léta jsem jezdívala na tábor na Javorovou skálu a do Milevska jsme chodili vždy na pouť. Do dalšího blogování přeji hodně štěstí a v případě potřeby se ráda podělím o své zkušenosti s blogem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama