Jízda králů Vlčnov

15. března 2011 v 8:00 | Radoslava Červíková |  Vzpomínání
Na podzim roku 2008 se ve schránce objevil informační leták jedné cestovní kanceláře z jižních čech,, která kromě zahraničních zájezdů nabízela i dvoudenní zájezd na Slovácko do Vlčnova na jízdu králů. Protože miluji Slovácko a hlavně kroje z této oblasti tak jsem se rozhodla, že se tohoto zájezdu zůčastním a vemu s sebou i 26 letou vnučku, která se mnou žije ve společné domácnosti. V pátek ráno v 6 hodin nás autobus vyzvedl před vlakovým nádražím v Písku. Cestou ještě přistoupili účastníci zájezdu ve Vodňanech, v Protivíně a dokonce i v Českých Budějobicích.Byli jsme ubytováni v Uherském Brodě, kam jsme dojeli ve 13 hodin. Po ubytování byl za hodinu odjezd do Vlčnova, kde probíhala tradiční pouť a večer v kulturním domě byl komponovoný program ,,Předání vlády".

Večer začal nástupen královské družiny, kterou tvoří chlapci a dívky, kteří v uvedeném roce dovrší 18 let., potom následovalo vystoupením folklorních souborů a celý večer byl ukončen přezetím vlády nového krále.

Druhý den v 9 hodin byla mše v místním kostele a potom byla celá královská družina přijata starostou VlčnovaPo přijetí u starosty následovala jizda na ozdobených koních Vlčnovem

I když bylo velmi špatné počasí tak všichni účastníci zájezdu byly spokojeni. Celá tradice jizdy králů ve Vlčnově je podložena hystorickou události. Pro rodinu, která má krále je to velká čest. Králem může být hoch starý 8-11 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama