Jak jsem našla kamarádku

13. března 2011 v 13:45 | Radoslava Červíková |  Vzpomínání
Když jsem si pořídila notebock, tak první co jsem udělala, tak jsem si prohlídla na seznam.cz rubriku spolužáci a seznámení. A asi třetí nebo čtvrtý inzerát zněl asi v tomto smyslu. Jsem rodačka z jižních čech z Milevska a protože žiji v zahraniční, tak hledám kamarády a spolužáky pro dopisování a možná i setkání.
Protože jsem také rodačka z Milevska, a po čtyřiceti letech jsem se vrátila zpět do rodného kraje,tak jsem ihned odpověděla, napsala jsem svoje křestní jméno, které v té době kdy jsem se narodila (v roce 1945) bylo dost neobviklé. Schválně jsem ji nepsala svoje přijmení za sobodna a druhý den jsem na emailu měla odpověď.Skutečně to byla moje spolužačka. To byl srpen 2006. Helena tak se spolužačka jmenuje mi mimo jiné napsala, že žije v USA a minimálně jednou někdy i dvakrát do roka jezdí do Milevska, kde žije její bratr a maminka, které v letošním roce oslavila 90 narozeniny.
V září 2006 mi Helena napsala,a že začátkem prosince přijede do Milevska a že by se se mnou ráda setkala. Tak jsme se domluvily, že až bude v Milevsku, tak že se sejdeme.
5.prosince jsme se měly setkat v jedné kavárně v Milevsku. Moc jsem se na toto setkání těšila protože jsme se neviděly od ukončení 8 třídy základní školy. Odpoledne 5.prosince jsem vzala auto a jela do Milevska, protože žiji na vesnice na písecku Jaké bylo však moje překvapení když jsem vstoupila do kavárny. U stolu sedělo 6 žen a jeden muž. Všichni čekali na mne. Helenu jsem hned poznala, protože mi poslala na mail nějaké fotografie. Ostatní byly také spolužáci, kteří žijí v Milevsku a nebo v blízkém okolí a když se dozvěděli, že přijedeu za Helenou do Milevska tak mě chtěli taky vidět.Na tomto setkání jsme se domluvily, že zorganizujeme setkání spolužáků po 50 letech od ukončení základní školní docházky, ale to už je zase jiný příběh.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 20:52 | Reagovat

krásný příběh ♥♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama